
De kop boven dit artikel is een van de reacties die Marieke Fett en Lorydana Buyukbas regelmatig horen van de jongeren die zij ondersteunen. Marieke en Lorydana (Loo) zijn beiden ruim drie jaar geleden bij TeamED16 gekomen.
ED staat voor ErvaringsDeskundige. Zij zetten hun eigen ervaring met (jeugd)hulpverlening in om jongeren in dezelfde situatie als zij destijds, te ondersteunen. "En dat werkt", zegt Loo (zelf op jonge leeftijd al uit huis geplaatst, van plek naar plek, op straat gestaan, etc.), “omdat we weten hoe het is, wat wel en wat niet werkt, aan een half woord genoeg hebben”.
Marieke beaamt dit (middelengebruik), hoewel zij uit een stabiele thuissituatie komt, miste zij een vast aanspreekpunt die zelf wist hoe het was om te gebruiken.
Omdat ze geen hulpverleners zijn, is de drempel voor de jongere om met hen echt te praten, lager. "Bovendien hebben we meer tijd en herkennen we de patronen sneller dan degenen die het op school geleerd hebben, been there, done that".
Verder is TeamED 24/7 bereikbaar, want problemen beperken zich niet van 9 tot 5. Ook blijven ze een jongere ondersteunen zo lang hij/zij dat wil, er is geen officiële eindtijd. "De jongeren die wij ondersteunen, hebben heel vaak geen basis (meer), wij zijn dan de stabiele factor waar ze altijd op terug kunnen vallen, ook s ’avonds en in t weekend", aldus Marieke.
Maar dan hebben jullie altijd dienst? "Dat valt wel mee”, zegt Loo. "In principe zijn we wel altijd bereikbaar, maar het is alleen al fijn om te weten dat het zo is, ik ben in die drie jaar, twee keer uit bed gebeld en toen was het ook crisis, op andere momenten is een appje dat ik de volgende ochtend voor de deur sta, al voldoende”.
Loo en Marieke zijn naar aanleiding van hun vrijwilligerswerk bij TeamED zelf ook weer naar school gegaan, beiden de hulpverleningskant met ervaringsdeskundigheid als extraatje. Marieke loopt stage bij Tactus en Loo bij SWL, beiden hopen binnenkort hun diploma te halen. “Het werken bij TeamED gaf ons op die manier ook een zetje.”
TeamED werkt regionaal (ook in Lochem) voor alle jongeren tussen de 13 en 30 jaar. ED is aanvullend op de hulpverlening, we werken graag samen! Aanmelden en info: 06-27076870 of via www.teamed16.nl
-
4 dagen geleden
-
Fred Wiersema: ‘Pas op, sommige spullen zijn méér dan goud waard’
5 dagen geleden
-
INTERVIEWSERIE Welke kant willen Achterhoekers op met Nederland na 17 maart?
4 dagen geleden
-
Online open dagen bij het Graafschap College
4 dagen geleden
-
VRIJWILLIGER CENTRAAL Speciaal Voetbal geeft vrijwilligers energie
4 dagen geleden
-
5 dagen geleden
-
AUDIO Sander Leest: De Nieuwstadskerk in Zutphen - Glazenier in de schaduw van de kerk
5 dagen geleden
-
Esculaap gestolen
5 dagen geleden
-
5 dagen geleden
-
Henry Golstein nog één seizoen hoofdtrainer bij Sportclub Lochem
5 dagen geleden
-
VIDEO TROOST: Marise den Bakker omarmt op afstand
6 dagen geleden
-
VIDEO John Post legt schoonheid Achterhoek vast voor thuisblijvers tijdens coronacrisis
6 dagen geleden
-
6 dagen geleden
9
-
7 dagen geleden
-
7 dagen geleden
Nieuwsoverzicht
-
VVV Lochem krijgt in het voorjaar een inspiratiepunt
4 dagen geleden
-
Fred Wiersema: ‘Pas op, sommige spullen zijn méér dan goud waard’
5 dagen geleden
-
INTERVIEWSERIE Welke kant willen Achterhoekers op met Nederland na 17 maart?
4 dagen geleden
-
Online open dagen bij het Graafschap College
4 dagen geleden
-
VRIJWILLIGER CENTRAAL Speciaal Voetbal geeft vrijwilligers energie
4 dagen geleden