
Bloemenkamp. Foto: PR
Leegruiming Bloemenkamp: vrijwilligers bieden gratis spullen aan
AlgemeenGORSSEL - De vrijwilligers van de Projectgroep Oekraïners in Gorssel zijn druk bezig met het leegruimen van het oude deel van de Bloemenkamp, waar tot voor kort Oekraïense dorpsgenoten verbleven. Sinds de uitbraak van de oorlog in Oekraïne hebben deze vrijwilligers zich ingezet om ontheemde Oekraïners in het dorp te verwelkomen en te ondersteunen. Ze hebben onder andere lege appartementen in de Bloemenkamp ingericht, taallessen verzorgd en hen wegwijs gemaakt in de omgeving.
Na de verhuizing van de Oekraïense bewoners naar tijdelijke woningen aan de Zonnekampstraat afgelopen kerst, helpt dezelfde groep vrijwilligers nu bij het opruimen van de achtergebleven inventaris in de Bloemenkamp. Het doel is om zoveel mogelijk spullen een nieuwe bestemming te geven. “We willen de spullen die we niet meer nodig hebben een tweede leven geven. Iedereen is welkom om langs te komen en gratis spullen mee te nemen,” laat de Projectgroep Oekraïners weten.
Van donderdag 15 januari tot en met zaterdag 17 januari, tussen 14.00 en 16.00 uur, kan iedereen bij het oude deel van de Bloemenkamp (Beukenlaan 4-80) terecht om gratis spullen uit te zoeken en direct mee te nemen.







