Met een routebeschrijving in de hand gingen de bewoners van Gudula met de buurt en of familieleden op stap. Foto: Arjen Dieperink
Met een routebeschrijving in de hand gingen de bewoners van Gudula met de buurt en of familieleden op stap. Foto: Arjen Dieperink Arjen Dieperink

Burendag kan op veel manieren

Maatschappij

LOCHEM - Op diverse plekken in Lochem is Burendag 2023 gevierd. Dat gebeurde op uiteenlopende manieren.

Zo werd op het Van Lutterveltplein een duurzame markt georganiseerd met bijbehorende hapjes en drankjes. De Bijenstichting en LochemEenergie verleenden hun medewerking en ook konden de buren informatie krijgen over een warmtepomp of zonnepanelen.
Bij verzorgingshuis Gudula ging het allemaal heel anders. De buurt was uitgenodigd om samen met de bewoners en familieleden mee te doen aan een Burendag wandeltocht. In samenwerking met het Historisch Genootschap Lochem-Laren-Barchem was een route in het centrum van Lochem uitgezet. Op verschillende plekken kreeg men informatie over de panden en de deelnemers konden een rebus oplossen. In de gemeenschappelijke ruimte van Gudula werden films en foto’s uit het verleden van Lochem getoond. Dit werd mogelijk gemaakt door de inzet van onder meer Jan Stokvisch van het Historisch Genootschap. De wandelroute werd afgesloten met een drankje van het huis.

Advertenties doorgeplaatst vanuit Berkelbode