V.l.n.r.: Leendert van Rietschoten, Wieger Janse, respectievelijk penningmeester en voorzitter van Stichting Levende Grond, en Daan Bendel, penningmeester van Grond van Bestaan. Foto: PR

V.l.n.r.: Leendert van Rietschoten, Wieger Janse, respectievelijk penningmeester en voorzitter van Stichting Levende Grond, en Daan Bendel, penningmeester van Grond van Bestaan. Foto: PR

Crowdfunding voor Tuinderij de Veldhof

Natuur Joppe

JOPPE – Grond van Bestaan en Stichting Levende Grond zijn een samenwerking gestart om 1,6 hectare landbouwgrond bij Tuinderij de Veldhof in Joppe veilig te stellen voor toekomstbestendige landbouw. Op 7 mei ondertekenden Daan Bendel (Grond van Bestaan), Wieger Janse en Leendert van Rietschoten (Stichting Levende Grond) daarvoor een samenwerkingsovereenkomst. 

Doel is om via crowdfunding 110.000 euro op te halen. De Veldhof werkt volgens principes van permacultuur en heeft het terrein in tien jaar tijd omgevormd van weiland tot voedselrijk en biodivers landschap. 

De officiële aftrap van de campagne is op maandag 9 juni om 14.00 uur op de Veldhof. Verder is er vanaf 10.00 uur een plantjesmarkt, zijn er rondleidingen (11.00, 13.00 en 15.00 uur) en een bijdrage van grondpionier Henry Mentink.

Locatie: Veldhofstraat (hoek Marsweg) in Joppe. Meer informatie: www.grondvanbestaan.nl en www.stichtinglevendegrond.nl.