Vervoersprobleem Harfsen-Joppe dreigt door langdurige uitval bushaltes

Vervoersprobleem Harfsen-Joppe dreigt door langdurige
uitval bushaltes

HARFSEN/JOPPE - Inwoners van Harfsen en Joppe, onder wie scholieren, dreigen de dupe te worden van de tijdelijke uitval van tien bushaltes tussen Laren en Epse. Zij kunnen van 9 maart tot en met 22 mei wegens wegwerkzaamheden geen gebruikmaken van Buslijn 57 tussen Deventer en Borculo. Gemeentebelangen drong er maandagavond tijdens de raadsvergaderiing bij het college op aan om hiervoor een oplossing te vinden.

Door Rudi Hofman

Tonnie Verwoerd stelde namens Gemeentebelangen het college hierover een aantal vragen. De fractie wilde weten wanneer het college op de hoogte gebracht is van het uit de route halen van lijn 57 tussen Laren en Epse, of het college heeft bemiddeld om samen met provincie en RRReis (voorheen Arriva) proactief naar alternatieven te kijken en zo niet bereid is hierover het gesprek aan te gaan, welke wegwerkzaamheden uitgevoerd gaan worden en of RRReis geen alternatieve bussen kan inzetten. 

Zwaardere bussen
Wethouder Michiel Rijsberman (Mobiliteit) liet weten dat hij eind vorige week door de ambtelijke organisatie op de hoogte is gesteld van de situatie rond Buslijn 57 en dat er daarna verschillende overleggen zijn gevoerd onder meer met Plaatselijk Belang Harfsen-Kring van Dorth. De geplande werkzaamheden hebben betrekking op de Deventerweg. RRReis heeft, zo legde de wethouder uit, aangegeven dat ze tijdens de werkzaamheden tien haltes niet kan bedienen. Door de inzet van elektrische bussen kan volgens RRReis een eerder gebruikte omleidingsroute nu niet gebruikt worden. De bussen zijn te zwaar voor de smalle wegen en als ze bijvoorbeeld moeten uitwijken in de berm kunnen wegzakken.

Rijsberman: "Bij de provincie hebben we aangegeven dit een moeilijk argument te vinden, omdat de dieselbussen niet volledig uit roulatie zijn genomen. We begrijpen niet goed waarom de dienstregeling niet zo aangepast kan worden dat hier tijdelijk weer met dieselbussen wordt gereden. Op deze vraag hebben we nog geen bevredigend antwoord gekregen."  

Belbus
Een andere oplossing zou, zo gaf de wethouder aan, zijn om de inwoners tijdelijk gebruik te laten maken van de belbus. Alleen is dat duurder dan de normale bus. Rijsberman zei dat hij hierover contact heeft gehad met de gedeputeerde: "We zouden graag op z'n minst willen zien dat de provincie zich hard maakt voor de inzet van dieselbussen en als dat niet kan voorkomt dat de inwoners extra kosten moeten maken. Dus gewoon gebruik kunnen maken van hun busabonnement."