
Partyband ‘Fesch'n Rock Tirol’ uit het Oostenrijkse Zillertal bestaat uit Rita, Andreas sr. en hun zoon Andreas jr. Foto: PR
Brouwers Muziekfeest beleeft derde editie
Dit jaar met toertocht voor oldtimer tractoren
Door Jan Hendriksen
RUURLO - Het Brouwers Muziekfeest keert op zaterdag 2 en zondag 3 mei terug. Voor de derde maal organiseren Jeroen Hagen en Agnes van den Berg uit Ruurlo op persoonlijke titel en zonder winstoogmerk dit evenement met internationale gasten. Het wordt gehouden in de schuur bij boerderij De Brouwer van de familie Van den Berg/Hagen, op de hoek van de Höfteweg en de Brouwershoekweg, die speciaal voor het muziekfeest wordt omgebouwd tot een feesthal.
Op zaterdagavond 2 mei vanaf 20.00 uur is partyband ‘Fesch'n Rock Tirol’ uit het Oostenrijkse Zillertal voor de derde maal te gast. De band bestaat uit Rita, Andreas sr. en hun zoon Andreas jr. Zij hebben een veelzijdig programma met alpenrock, pop, schlagers en volksmuziek en spelen nummers van onder andere de Schürzenjäger, Andreas Gabalier en CCR, en zelfs van AC/DC zou nog wel eens een nummer voorbij kunnen komen. “Kortom: het wordt gegarandeerd een fantastisch feest”, aldus Jeroen en Agnes.
Het Ruurlose paar is grote fan van ‘Fesch'n Rock Tirol’ en leerde Rita, Andreas en hun zoon Andreas jr. in 2018 kennen toen ze in het Oostenrijkse Zillertal op vakantie waren. Al vele malen brachten ze in Oostenrijk een bezoek aan de optredens van de partyband. Agnes van den Berg: “In Nederland is er ook een fanclub van deze band waar wij deel van mogen uitmaken. In de afgelopen jaren hebben we hier mooie en fijne vriendschappen opgebouwd. Daaruit blijkt hoe muziek kan verbinden, jong en oud.” DJ Alex Kramp uit Ruurlo sluit de openingsavond van het Brouwers Muziekfeest af met een Happy Hour.
Frühschoppen
Zondagmorgen 3 mei om 11.30 uur gaat het feest verder met het Frühschoppen. Dan treden de jubilerende zestigjarige Bargkapel uit Barchem en het duo Hermien en Ans uit het Twentse Harbrinkhoek op. Zij zorgen samen voor een mooi afwisselend programma. De Bargkapel speelt voornamelijk Egerländer muziek, afgewisseld met wat bekendere nummers. Hermien en Ans spelen Steirische harmonicamuziek met daarbij onder mee schlager,- country- en Nederlandstalige muziek.
Oldtimer toertocht
Op beide dagen vindt er voorafgaand aan het Brouwers Muziekfeest voor het eerst een toertocht voor oldtimer tractoren plaats. Zaterdagmiddag begint de toertocht vanaf boerderij De Brouwer door de omgeving van de Brouwershoek om 14.00 uur samen met het treintje Bello. (Dat is overigens al volgeboekt). Bij terugkomst is er de mogelijkheid om een hapje en een drankje te nuttigen. DJ Alex zal dan ook aanwezig zijn voor de muzikale omlijsting. Op zondagmorgen 3 mei begint de toertocht vanaf De Brouwer om 10.00 uur.
Toegangskaarten
De entree bedraagt voor de zaterdagavond 2 mei 20 euro en op zondag 3 mei 12,50 euro. De deelname aan de toertocht bedraagt telkens 15 euro. Voor meer informatie, kaartverkoop en opgave voor deelname aan de toertocht via 06-2348 7420 of het e-mailadres.