
Gemeenteraad stemt in met oprichten pluimveestallen in Barchem
AlgemeenLOCHEM/BARCHEM - Aan het Hietland 4 in Barchem mogen twee pluimveestallen voor in totaal ruim 100.000 vleeskuikens verrijzen. De gemeenteraad is dinsdagavond akkoord gegaan met het voorstel om een verklaring van geen bedenkingen af te geven. Hierdoor kan het college de benodigde omgevingsvergunning verstrekken aan de aanvrager. Alleen LochemGroen! stemde tegen het raadsvoorstel, omdat volgens de fractie de besluitvorming op onzorgvuldige wijze is verlopen. Wethouder Marja Eggink-Meuleman bestreed dit.
Door Rudi Hofman
Karen IJssels van LochemGroen! drong er met een amendement bij het college op aan de inspraak- en terinzageleggingsprocedure opnieuw en op zorgvuldige wijze te doorlopen. In de officiële bekendmaking van het ontwerpbesluit stond dat zienswijzen konden worden ingediend op het voornemen tot weigering van de verklaring van geen bedekingen, terwijl het juist gaat om het verlenen van deze verklaring. Dit kan, zo gaf IJssels aan, belanghebbenden op het verkeerde been hebben gezet waardoor zij mogelijk van een zienswijze hebben afgezien. In het kader van zorgvuldige besluitvorming zouden zij, zo betoogde het raadslid, alsnog de gelegenheid moeten krijgen dit te doen.
Participatierechten
Volgens wethouder Eggink-Meuleman is de besluitvormingsprocedure correct verlopen. “Er is geen sprake van een wijziging van het ontwerpbesluit. De tekstuele fout uit de publicatietekst is hersteld, dus is er geen sprake van het beperken van de participatierechten van onze inwoners.” Alle andere fracties konden zich hierin vinden en stemden tegen het amendement van LochemGroen! en voor het raadsvoorstel.
Robbert Otten (D66) zei in een reactie op het betoog van Karen IJssels dat LochemGroen! ook naar de belangen van de ondernemer zou kunnen kijken: “Deze ondernemer wil weer een stap gaan maken in het bedrijf, hij wil naar een Beter Leven Ster waardoor de kippen een beter leven gaan hebben, hij wil verder innoveren en het bedrijf ontwikkelen. Ik vind dat we dat ook serieus moeten nemen. Ik heb hierbij ook het gevoel dat wij de ondernemer aan het frustreren zijn door te zeggen; we gaan de procedure weer opnieuw doen.”
Niet onderhandelbaar
Karen IJssels weeerlegde deze kritiek: “Dit heeft volgens mij niets te maken met ondernemers frustreren, want de ondernemer zit nog in de wacht en kan überhaupt nog niets doen zolang er niet een vergunning van de provincie (dit is niet de omgevingsvergunning maar de natuurvergunning, red.) ligt. Het ontwerpbesluit had allang opnieuw ter inzage gelegd kunnen worden, dan hadden we dit gesprek niet hoeven voeren. Ik vind dat zorgvuldige participatie niet onderhandelbaar is.”









