
Ruim 260 amfibieën geholpen bij paddentrek Almen
NatuurAlmen – Dit voorjaar hebben vrijwilligers van de Dierenbescherming 266 amfibieën veilig over de Dorpsstraat in Almen geholpen tijdens de paddentrek. Dit is iets lager dan vorig jaar, een daling van 9 procent. Helaas vielen er ook verkeersslachtoffers; ongeveer 13 procent van de dieren kwam om door (te hard) rijdend verkeer.
Naast het verkeer vormen open straat- en stoepkolken een risico. Amfibieën die hierin terechtkomen, kunnen vaak niet zelfstandig hun trekroute vervolgen. Extra maatregelen, zoals een paddentrap, zijn noodzakelijk om de sterfte verder te beperken.
Dankzij de inzet van lokale vrijwilligers blijft deze locatie van groot belang voor de bescherming van padden en kikkers in Almen. Meer informatie over de paddentrek of deelname volgend jaar is te vinden op www.dierenbescherming.nl/paddentrek.










