
De Kleindierenshow. Foto: Gradus Derksen / Achterhoekfoto.nl
Veel publieke belangstelling voor Kleindiershow Lochem
NatuurLOCHEM - Kleindiervereniging PEKLO (Pluimvee En Konijnen vereniging Lochem en Omstreken) organiseerde op zaterdag 17 en zondag 18 oktober voor de dertiende keer haar open kleindiershow. In de zaal van café Bousema aan de Zutphenseweg in Lochem kwamen kleindierliefhebbers uit de hele regio samen.
Dit jaar waren er ruim 250 hoenders, konijnen en duiven ingeschreven en te bewonderen. Alle dieren werden individueel, door zes professionele keurmeesters, beoordeeld op verschillende raskenmerken en uiteraard op verzorging. Want op de show dient iedereen zich van de beste kant te laten zien. Liefhebbers en fokkers zijn het hele jaar bezig om de dieren in optimale conditie voor te brengen.
Tijdens de opening op zaterdagavond was het dan ook een drukte van belang. Want de inzenders zijn uiteraard benieuwd naar de behaalde predicaten van hun ingezonden dieren. Dat de kwaliteit erg hoog was werd nog eens onderstreept doordat viermaal het predicaat ‘U’ werd gegeven. Dit is het hoogst haalbare predicaat binnen iedere diergroep.
Winnaars
Bij de grote Hoenders werd Gert Jan Beusekamp uit Laren winnaar met een Rode Island Red. Erwin Plant uit Hengelo (Gld) won met een Java kriel en behaalde daarmee het uitzonderlijk hoge predicaat ‘U’. Eveneens was er een ‘U’ voor de Vlaamse Reus van Henk Hammink uit Lochem en hij won daarmee de hoofdprijs bij de konijnen. Winnaar bij de duiven werd Gerald de Maag uit Laren met een Duitse Modena Schetti in de kleurslag roodzilver donker-gekrast.
De jeugdige fokkers lieten ook van zich horen en brachten prachtige dieren naar de show. Justin ter Welle uit Laren werd jeugdkampioen met een klein zilver konijn in de kleurslag midden-zwart.
Alle leeftijden
Dat de hobby tot op hoge leeftijd uitgeoefend kan worden, bleek uit het gegeven dat er zaterdagavond maar liefst vijf jubilarissen waren. Johan Sleumer uit Lochem, Erik Wilgenhof uit de Keijenborg en Gerrit Lenselink uit Vorden waren allemaal maar liefst 50 jaar lid van PEKLO. Freddie Bettink uit Lochem en Sander Haitink uit Barchem waren beiden 25 lid van de vereniging.
Veel mensen brachten zondag een bezoekje aan de show waar het dan ook een gezellige boel was. Bezoekers konden genieten van de dieren en door de fokkers werd veel informatie over de dieren uitgewisseld. Ook werd er veel informatie versterkt aan bezoekers die op zoek waren naar dieren of geïnformeerd wilden worden over de hobby. Het rad van fortuin werd door de ‘raddraaier’ met verve gehanteerd en dat verhoogde de sfeer aanzienlijk. Dat was voor velen aanleiding om er aan de bar er maar een op te drinken
PEKLO kijkt terug op een paar zeer geslaagde dagen.












