
Shantykoor Op Koers. Foto: PR
Op Koers gaat overstag: Eefdes mannenkoor opent deuren voor vrouwen
CultuurEEFDE - Shantykoor ‘Op Koers’ uit Eefde gaat overstag. Waar het jarenlang een koor was exclusief voor mannelijke zangers, zijn vrouwen vanaf nu ook welkom.
“Warm en verrassend: dat was en is ons mannenkoor. Een mooi geluid en muziek dat je raakt. Samen zingen, vriendschap, muziek en het vermaken van ons publiek staan centraal”, stelt het koor. De groep treedt jaarlijks zo’n 10 tot 15 keer per jaar op in de regio. Echter nadert het een kantelpunt: “In de 25 jaar van ons bestaan is ons koor kleiner geworden en de zangers ouder. Aanvulling is nodig om als volwaardig koor te blijven functioneren. De instroom van mannen ligt te laag. Daarom kiezen we voor versterking met vrouwen.”
Het koor geeft hiermee gehoor aan eerdere verzoeken om vrouwen op te nemen in het koor: “We kunnen die extra aanwas gebruiken. Zangervaring is niet nodig, enthousiasme wel. De komst van vrouwen zien we als een verrijking van ons koor.” De leden van Op Koers zingen zeemansliedjes en meer. Denk aan de Dubliners, Duitse schlagers en Nederlandse evergreens als de woonboot en het kleine café aan de haven. Ook Frühshoppen en de kerstsamenzang in Eefde staan op het programma. Hierin worden ze begeleidt door een combo muzikanten. “Met ons ga je ’s-avonds zingend naar bed.”
Het koor repeteert iedere maandagavond van 19.30 tot 21.30 uur in de kantine van Sportclub Eefde, Meijerinkstraat 5 in Eefde. Naderhand is er ruimte voor onderling contact en een drankje. “Meld je aan of loop gewoon eens bij ons binnen. Met jouw inbreng kunnen we seniorenverenigingen, mensen in woonzorg complexen en wijkbewoners nog jarenlang een fijne middag of avond bezorgen.”








