
Maand van Taal bij de bibliotheek
MaatschappijLOCHEM/ZUTPHEN - In september organiseert BIJ de bieb voor het eerst de Maand van Taal. Een maand vol verhalen, ontmoetingen, creativiteit en gesprekken. De Maand van Taal is een uitbreiding van de Week van Lezen en Schrijven, waarbij BIJ de bieb voorheen aanhaakte. Dit jaar wordt het breder aangepakt: de hele maand september staat in het teken van taal, verhalen, ontmoeting en verbinding. Of je nu graag leest, nieuwe mensen ontmoet, een andere taal spreekt of gewoon nieuwsgierig bent: iedereen is welkom in de bibliotheek in Lochem, Zutphen en Warnsveld.
Tijdens de Maand van Taal is er van alles te beleven. Zo wordt er voorgelezen in verschillende talen, waaronder Oekraïens, Spaans en Arabisch. Ook zijn er creatieve activiteiten rond Chinese tekens, pixelkunst en beeldtaal. In Warnsveld worden bovendien het Taalpunt en de meertalige collectie geopend. Bezoekers kunnen er boeken in verschillende talen ontdekken, met taal oefenen en anderen ontmoeten. Ook buiten de bibliotheek wordt de ontmoeting opgezocht. Op verschillende momenten schuift de bieb aan in de buurt en op de markt voor een gezellig praatje, een kop koffie of een spelletje.
Wie de Nederlandse taal wil oefenen en anderen wil ontmoeten, kan terecht bij de verschillende Taalcafés. Ook met de Taalwandeling gaan taal en ontmoeting hand in hand: samen op pad, een goed gesprek voeren en ondertussen de Nederlandse taal oefenen. Het programma vindt plaats op verschillende locaties in de gemeente Brummen, Lochem, Voorst en Zutphen. Het volledige programma van de Maand van Taal is te vinden op de website.








